Książki Dietetyka v1

Cześć, w dzisiejszym artykule przedstawię Ci książki dla dietetyka. Każdy dietetyk musi je przeczytać. Są to podstawowe pozycje, które pozwolą Ci wejść do świata żywienia.

1️⃣ Jedz normalnie Dietetyka #NieNaŻarty

Kompletna książka, wyjaśniająca wiele spornych kwestii w świecie dietetycznym. Chcesz żyć dłużej, być zdrowym, schudnąć, nauczyć się jak dbać o pacjentów? To książka dla Ciebie.

2️⃣ Żywienie człowiek Tom 1-3 J. Gawęcki

Totalne podstawy, trzy tomy które przeprowadzą Cię praktycznie przez całe teoretyczne zagadnienie szerokie zagadnienia jakim jest Dietetyka – od tego polecałbym zacząć naukę.

3️⃣ Żywienie w sporcie A. Bean

Jako Dietetyk lub osoba współpracująca z osobami fizycznymi na pewno trafisz na osoby aktywnie fizycznie lub po prostu sportowców – ta książka pomoże Ci wejść w świat sportu i zobaczyć czym różni się żywienie aktywnych i na co warto zwrócić uwagę.

4️⃣ Biochemia czytasz i rozumiesz M. Pawlak i T. Podgórski

Podstawy biochemii to podstawy naszej wiedzy i życia – ta książka w bardzo przystępny sposób omawia wiele zagadnień, które często są ciężkie do zrozumienia. Mając podstawy biochemii nie dasz się wciągnąć w magiczne dietki.

5️⃣ Fizjologia człowieka w zarysie W. Z. Traczyk

W mojej opinii najmniej przyjemna pozycja, a układ pokarmowy jest tam opisany dosyć pobieżnie. Jednak żywienie to nie tylko układ pokarmowy ale nasz cały organizm od stóp do głów i wszystkie układy. Podstawy fizjologii pomogą Ci sporo zrozumieć, podobnie jak podstawy biochemii.

6️⃣ Jak pokonać objadanie się C. G. Fairburn

Podobnie jak w przypadku sportowców – na swojej ścieżce trafią Ci się podopieczni, którzy będą mieli problemy z podjadaniem itd. Niekoniecznie będą od razu chorzy na np. bulimię, jednak ta książka pomoże Ci bardziej zrozumieć ich sytuację i dać podstawy, które mogą okazać się pomocne w pracy.

Książki dla dietetyka to uniwersalne źródło wiedzy, już niedługo druga część.

Zapraszam do współpracy, przeczytaj jak wygląda osiąganie celu z moją pomocą

Sprawdź też pozostałe wpisy

Zobacz wszystkie
pakiet badań zdrowie

Rozszerzony pakiet badań – co warto zbadać?

W dzisiejszych czasach diagnostyka jest na bardzo wysokim poziomie, trzeba uświadamiać społeczeństwo by się badało. Dzisiaj w drugim poście z serii „diagnostyka” pokażę Ci co…

czy da się tyć w deficycie

Czy da się przytyć w deficycie energetycznym?

Internet, a nawet studia są przepełnione różnymi sprzecznymi informacjami. W wielu kontekstach jest…

kwas gla

Kwas GLA – tego brakuje w Twojej diecie!

Kwas gamma-linolenowy (GLA) Należy do rodziny wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-6. GLA…

Skończ z wymówkami

Zrób pierwszy krok już dziś

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z aktualną wiedzą dietetyczną